(5) مراجعة
مشاركة
  • Estimated Delivery:May 18 - May 22
Product description
Product reviews
Shipping & Return
Features:
– IPX66 sealed waterproof appearance, effectively prevent rainwater dust and insects from entering.
– Support Micro SD card (up to 32GB) / USB
(micro SD card is not included).
– With the fixed rope with buckle, easy to fix to tree rods and tree branches.
Image Sensor
5 Mega Pixels Color CMOS
Memory
Micro SD Card to 32GB (NOT INCLUDED)
Lens
F=3.1; FOV=90 °
Size
135mm * 90mm * 76 mm
Display
2.0 inch TFT
Mode
Camera/Video/Camera&Video/Timelapse
PIR Detect Range
120 Degree
Night Vision Distance
65ft/20meters
IR LED
32pcs Infared LEDs
PIR Distance
65ft/20 meters
Trigger Speed
0.3second
PIR Interval
1/5/10/30sec/min (default 1 sec)
Image Resolution
20MP/16MP/12MP
Frequency Bands
2G GSM 850/900/1800/1900 MHz
Remote Control
SMS
GPRS transmission
Data transfer by email
MMS to phone
1-4 phone number
MMS to e-mail
1-4 email address
Video Resolution
1080P/720P/VGA
File Format
JPEG/AVI
Date Time  Imprint
Yes
Moon Phase  Imprint
Yes
ISO Exposure:
Auto/100/200/400
Password Security
4 digital PIN code
Stand-by current
0.1mA
Stand-by time
6Months
Interface
USB2.0; Micro SD Card; 9V/1A External
Fix Method
Belt, Tripod mount
Motion Detection
Low/Medium/High
Operation Temperature
-20 ~70℃(-4~158℉)
Power
8×AA batteries (NOT INCLUDED)  DC 9V
Timer
Waterproof
IP65
Language
En/FR/DE/ES/RU/DK/NL/PL/PT/SE/IT/FI/JP
Certificate
FCC,CE,RoHS
Package included:
1 X Hunting camera
1 X USB Cable
1 X Belt
1 X user manual
Note:
– Please insert the micro SD card when the camera is power off.
– Please do not insert or take out the micro SD card when the camera is power on.
– Recommended formatting the micro SD card by the camera when used at the first time.
CE ROSH FCC
Shipping
All order will send by the registered air mail, you can track it in official website.
All orders will be dispatched within 24 hours once confirmed you payment.
please contact us, we will track the shipment and get back to you ASAP.
About customs: Tell me !
If you want to change the product name in proforma invoice
Will declared it only 10USD, so that it will save customs tax cost.
Payment
We currently accept Aliexpress payment.
We can ship the parcel to your aliexpress address, please noted other address if you want.
Feedback
Your satisfaction is our main goal and your feedback is very important to us.
We want our customers to be 100% satisfied with their order.
it is vital and very valuable to the continued success of our business.
If you are not satisfied, please email us before leaving neutral feedback and negative feedback,
and please give us 1 business days to resolve your complaint.your full satisfaction is our duty.
Return
All items will be checked carefully and packaged in good condition.
We offer 14 days dead on arrival replaycement warranty from the date of receipt.
About us
We guarantees all our customers would be satisfied with our product.
If you are not satisfied, we will try our best to make you pleased on your purchase.
Contact us
If you have any questions, please do not hesitate to contact us in Aliexpress.
Emails are normally answered within 12 hours. We work hard to keep our feedback positive.
We always provide timely responses to emails and strive for a superior customer experience.
آراء العملاء
3
60%
2
40%
0
0%
0%
0%